náhradní plnění (+5% z produktů)

Kód: NP
ZDARMAZDARMA
Snímek obrazovky 2022 01 05 v 20.12.16
1 Kč 1 Kč bez DPH 1 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
2.10.2023

Co je to náhradní plnění?

Dle ustanovení § 81 zákona o zaměstnanosti jsou zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele. Povinný podíl činí 4 %. Počty zaměstnanců se počítají v průměrném přepočteném počtu, výpočet je uveden v prováděcí vyhlášce č. 518/2004 Sb.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to náhradní plnění?

 

Náhradní plnění je náhradní forma plnění povinného podílu v zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP, dříve ZPS), které mají zaměstnávat všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci, ať už se jedná o soukromé společnosti či státní instituce.

Náhradní plnění. V dnešní době tak často skloňovaná slova vyvolávající spoustu otázek. Ve skutečnosti se jedná o pragmatickou formu plnění povinného podílu, tzn. plnění podílu na zaměstnávání OZP neboli osob se zdravotním postižením a to minimálně 4% z celkového počtu zaměstnanců.

Koho se náhradní plnění týká?

Tuto zákonnou povinnost mají všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru a platí jak pro sopukromé firmy, tak státní instituce.

 

Jak můžete splnit náhradní plnění?

Díky nákupům služeb a výrobků od firem, které zaměstnávají pracovníky OZP, podpoříte nejen jejich práci, ale navíc i dosáhnete daňové úspory ve formě náhradního plnění. Pro náhradní plnění doporučujeme služby naší dceřiné společnosti MISVO s.r.o.