náhradní plnění (+5% z produktů)

Kód: NP
ZDARMAZDARMA
Snímek obrazovky 2022 01 05 v 20.12.16
1 Kč 1 Kč bez DPH 1 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
28.6.2022

Co je to náhradní plnění?

Dle ustanovení § 81 zákona o zaměstnanosti jsou zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele. Povinný podíl činí 4 %. Počty zaměstnanců se počítají v průměrném přepočteném počtu, výpočet je uveden v prováděcí vyhlášce č. 518/2004 Sb.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to náhradní plnění?

 

Náhradní plnění je náhradní forma plnění povinného podílu v zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP, dříve ZPS), které mají zaměstnávat všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci, ať už se jedná o soukromé společnosti či státní instituce.

Náhradní plnění. V dnešní době tak často skloňovaná slova vyvolávající spoustu otázek. Ve skutečnosti se jedná o pragmatickou formu plnění povinného podílu, tzn. plnění podílu na zaměstnávání OZP neboli osob se zdravotním postižením a to minimálně 4% z celkového počtu zaměstnanců.

Koho se náhradní plnění týká?

Tuto zákonnou povinnost mají všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru a platí jak pro sopukromé firmy, tak státní instituce.

 

Jak můžete splnit náhradní plnění?

Díky nákupům služeb a výrobků od firem, které zaměstnávají pracovníky OZP, podpoříte nejen jejich práci, ale navíc i dosáhnete daňové úspory ve formě náhradního plnění. Pro náhradní plnění doporučujeme služby naší dceřiné společnosti MISVO s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení